Літаком з малюком
[…Wizz Air…]


Наш перший політ із донею був в гості до сусідки-Польщі.
Ми обирали прямий переліт зі Львова, щоб дорога була якомога коротшою, у цікаве місто і не за всі гроші. Доступний Wizz Air не підкачав і доправив нас до Вроцлава!

Квитки обійшлись доволі дешево (десь порядка 750 грн. в один бік на одного). В якості хорошого лайфхаку рекомендуємо перед покупкою квитків придбати членство у Wizz Discount Club. Вже на першій покупці ми собі відбили вартість клубної картки, адже вона дає гарні знижки на рейси і додаткові “плюшки”. А тепер трошки про нюанси польоту з дітками (реалії Wizzair, подорожуючи іншими авіаперевізниками, вичитуйте їх правила гри):

1. Вартість та місця для сидіння.
Якщо ви (як і свого часу ми) думаєте, що немовля подорожує безкоштовно, то дзуськи 🙂 Немовлятами вважаються діти від 14 днів до 2 років і за них батьки повинні сплатити дитячий збір або ж купити окреме місця за вартістю дорослого квитка. У першому випадку батьки вписують ім’я дитини у свій квиток (один дорослий може везти одне немовля) і перевозять маля у себе на руках. В другому випадку ви повинні мати для дитини автокрісло. Більше деталей тут і тут. Ми обрали перший варіант і оскільки Даруся на момент подорожі не сиділа, то я її взяла у слінг. Тут ми стикнулись з першими труднощами, адже стюарди мають чітку вказівку, що немовлят на руках дорослого пристібають додатковим ременем безпеки. Як на мене, у слінгу дитина навіть у більшій безпеці, адже повністю примотана до мами, а не лише за пояс. Але без цього ременя вам не дозволять злетіти. Розмотувати сплячу Дарусю мені ой як не хотілось, тому ми вийшли із становища, попросивши ще один додатковий ремінь (таким чином збільшивши його довжину), і протягнули його поміж мною й доцьою в слінгу та закріпили ззовні за спиною Дарусі. Ура!

2. Додатковий багаж.
“Дорослий, який супроводжує немовля, має право взяти на борт ще +1 (одну) маленьку сумку для дитини, додатково до ручної поклажі. Маленька сумка не повинна перевищувати розміри 40 x 30 x 18 см. Окрім такої маленької сумки, пасажири, які подорожують з немовлятами, можуть безкоштовно брати з собою коляску або дитячий візочок, що складається.” Для Дарусі ми взяли невеличкий рюкзак, який я зазвичай беру на прогулянки у Львові з “рятувальним набором” аля підгузники, серветки, одяг і так далі. І захопили наш візок: колеса і автокрісло, яке на них чіпляється. То був ідеальний варіант, бо можна і погуляти з візком, і скористатись автокріслом, беручи машину на прокат. Ці два елементи вважають одним візком, так що все гуд 🙂

3. Пріорітетна посадка.
Нас з Дарусею пропускали вперед і на посадці, і на паспортному контролі. Візок можна везти, аж то сходів літака, біля яких здаєте його дядькам з багажем (головне, щоб усі частини візка мали бірки). На посадці всі пільги завершується, такого поняття як пріорітетна висадка тут немає 🙂 Тому стоїте в черзі на вихід, далі чекаєте свій візок зі всім пасажирським багажем.

4. Політ і закладені вуха.
Найбільш ідеальний варіант польоту – коли дитина спить! До Вроцлава доня пів поїздки спала в слінгу, а пів бавилась, а в зворотньому – навпаки. В будь-якому випадку, слінг був нашою палочкою-виручалочкою. При злеті та посадці нам із Максом закладало вуха, тому не сюрприз, що Дарусі теж було неприємно. Вона трошки хникала і терла кулачками вушка. Кажуть, що в таких випадках допомогає, аби діти щось жували чи ковтали. Доця була не голодна, тому ми просто давали їй гризунці. Зі старшими трошки легше, бо можна дати воду попити. Але хороша новина – усе це відбувається досить швидко 🙂

Тепер ми готові до триваліших польотів і заохочуємо й вас мандрувати небом. Це швидко, цікаво і що головне… Реально (навіть з малюком)!


Можна поширити за допомогою: