Друзі, прошу врахувати, що я оформляла декретну допомогу у 2017 році. Нові бланки і ресурси є додані, проте перелік необхідних документів варто уточнити у Фонді соцстрахування, оскільки він міг змінитись. У Львові телефонуйте за номером 277-70-75 або зверніться за адресою Героїв УПА, 73, останній поверх, 507 каб.
В свій час я була щиро і приємно здивована, що ФОПи також можуть розраховувати на виплату декретної допомоги від держави. Це окрема виплата від допомоги при народженні дитини і може бути зовсім не зайва, наприклад, при підготовці до пологів чи купівлі коляски або ж святкуванні хрестин 🙂 Маю підозру, що багато дівчат-підприємців не знають про цю можливість або ж відкидають її через мороку із подачею. Так от не такий страшний вовк, як його малюють! Не так давно я сама збирала і подавали документи для цієї справи, в результаті чого отримала доволі непогану суму (варту тих зусиль ;)). То ж ділюсь із вами своїм досвідом, сподіваюсь, що для когось це стане в пригоді.
Для початку нижче є офіційний список необхідних документів, який вимагають у нашому Фонді соцстрахування (на корективи ручкою не зважайте, то ремарки для мене :)). Чомусь в Інтернеті вони цей список не викладають, а видають вже на місці.
Тепер розберемось по порядку:
1. Заява-розрахунок
Роз’яснення по заповненню заяви від Фонду соцстрахування можна переглянути тут. Бланк завантажити тут.
Корисні ремарки щодо деяких полів:
– реєстраційний номер страхувальника – якщо ви зареєстровані після 01.01.2011, то ставите там прочерк.
– реєстраційний номер у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування – із цим варто звернутись до бухгалтерії вашої компанії, вони знають де дізнатись цей номер 🙂
– код ЄДРПОУ – номер ідентифікаційного
– окремий поточний рахунок у банку або окремий рахунок у відповідному органі Державного казначейства України – це спеціальний рахунок №2604 для виплат декретних. Я відкривала його у тому ж банку, в якому маю зарплатний рахунок. Для зручності можна відразу ж відкрити собі і рахунок на виплату допомоги при народженні дитини.
Окрім цього заодно варто попросити виписки з банку про сплату ЄСВ за останні 12 місяців до старту декретної відпустки + декретний місяць.
– у табличці нижче “Види матеріального забезпечення: по вагітності та пологах”, кількість днів вписується стандартна – 126, а от сума може відрізнятись у кожному конкретному випадку. Я її розраховувала дуже довго і болісно 🙂 Але як виявилось цим можна і не заморочуватись, бо працівниця Фонду соцстрахування із цим допоможе і на місці порахує вам ту суму.
– головний бухгалтер – у моєму випадку його немає тому вказувала “не передбачено”
– якщо немає печатки то вкінці замість М.П., пишемо Б.П.
2. Листок непрацездатності
Після 30 тижня його оформлює лікар, у якого ви стоїте на обліку.
3. Довідка про сплату ЄСВ
Довідка потрібна за період – 12 місяців, що передують місяцю, із якого стартує лікарняний листок + перший декретний місяць. Тобто якщо у вас лікарняний починається, наприклад, з 13 вересня 2017 року, то довідку варто брати із серпня 2016 по вересень 2017. Цю довідку потрібно замовити у податковій, шаблон по лінку (те, що виділено жовтим потрібно замінити на свою інформацію).
Важливий момент: мати копію своєї заяви і попросити на ній поставити печатку (це буде гарантія, що ви дійсно подали ту заяву такого то числа; часом податкова може загубити заяву і робити великі очі, що ви її подавали :)).
Довідку оформлюють протягом 10-ти днів. Моя була готова десь за 3-4 дні. Для того, щоб дізнатись, коли її можна забрати, потрібно телефонувати за відповідним номером:
СИХІВСЬКИЙ 297-36-40
ГАЛИЦЬКИЙ 297-35-17
ФРАНКІВСЬКИЙ 297-32-24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ 297-32-15, 297-32-39
ЛИЧАКІВСЬКИЙ 297-32-17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ 297-32-37
Потім треба заїхати ще раз у податкову і забрати свою довідку.
4. Квитанції про сплату ЄСВ
Про це писала у першому пункті – беремо виписки про сплату ЄСВ з банку (12 місяців, що передують першому декретному місяцю + декретний місяць).
Трудова книжка при наявності, а договір про відкриття рахунку №2604 опційний, головне мати правильні реквізити рахунку. Решту пунктів не потребує особливої підготовки.
Приймає усі документи Ольга Володимирівна (Героїв УПА, 73, останній поверх, 507 каб.), перед візитом варто зателефонувати до неї (277-70-75) і запитати чи вона приймає у відповідний день та час. Якби це не було дивно, працівниці Фонду виявились дуже ввічливими і добрими, то ж не згайте можливості отримати заслужені гроші 🙂
Успіхів!