Оформлення декретної допомоги
[…для вагітних підприємців…]


В свій час я була щиро і приємно здивована, що ФОПи також можуть розраховувати на виплату декретної допомоги від держави. Це окрема виплата від допомоги при народженні дитини і може бути зовсім не зайва, наприклад, при підготовці до пологів чи купівлі коляски або ж святкуванні хрестин 🙂 Маю підозру, що багато дівчат-підприємців не знають про цю можливість або ж відкидають її через мороку із подачею. Так от не такий страшний вовк, як його малюють! Не так давно я сама збирала і подавали документи для цієї справи, в результаті чого отримала доволі непогану суму (варту тих зусиль ;)). То ж ділюсь із вами своїм досвідом, сподіваюсь, що для когось це стане в пригоді.

Для початку нижче є офіційний список необхідних документів, який вимагають у нашому Фонді соцстрахування (на корективи ручкою не зважайте, то ремарки для мене :)). Чомусь в Інтернеті вони цей список не викладають, а видають вже на місці.

Тепер розберемось по порядку:

1. Заява-розрахунок

Для її заповнення я користувалась цим ресурсом. Вкінці статті є чистий шаблон і готовий приклад заповнення.
Корисні ремарки щодо деяких полів:
– реєстраційний номер страхувальника – якщо ви зареєстровані після 01.01.2011, то ставите там прочерк.
– реєстраційний номер у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування – із цим варто звернутись до бухгалтерії вашої компанії, вони знають де дізнатись цей номер 🙂
– код ЄДРПОУ – номер ідентифікаційного
– окремий поточний рахунок у банку або окремий рахунок у відповідному органі Державного казначейства України – це спеціальний рахунок №2604 для виплат декретних. Я відкривала його у тому ж банку, в якому маю зарплатний рахунок. Для зручності можна відразу ж відкрити собі і рахунок на виплату допомоги при народженні дитини.

Окрім цього заодно варто попросити виписки з банку про сплату ЄСВ за останні 12 місяців до старту декретної відпустки + декретний місяць.

– у табличці нижче “Види матеріального забезпечення: по вагітності та пологах”, кількість днів вписується стандартна – 126, а от сума може відрізнятись у кожному конкретному випадку. Я її розраховувала дуже довго і болісно 🙂 Але як виявилось цим можна і не заморочуватись, бо працівниця Фонду соцстрахування із цим допоможе і на місці порахує вам ту суму.
– головний бухгалтер – у моєму випадку його немає тому вказувала “не передбачено”
– якщо немає печатки то вкінці замість М.П., пишемо Б.П.

2. Листок непрацездатності

Після 30 тижня його оформлює лікар, у якого ви стоїте на обліку.

3. Довідка про сплату ЄСВ

Довідка потрібна за період – 12 місяців, що передують місяцю, із якого стартує лікарняний листок + перший декретний місяць. Тобто якщо у вас лікарняний починається, наприклад, з 13 вересня 2017 року, то довідку варто брати із серпня 2016 по вересень 2017. Цю довідку потрібно замовити у податковій, шаблон по лінку (те, що виділено жовтим потрібно замінити на свою інформацію).

Важливий момент: мати копію своєї заяви і попросити на ній поставити печатку (це буде гарантія, що ви дійсно подали ту заяву такого то числа; часом податкова може загубити заяву і робити великі очі, що ви її подавали :)).

Довідку оформлюють протягом 10-ти днів. Моя була готова десь за 3-4 дні. Для того, щоб дізнатись, коли її можна забрати, потрібно телефонувати за відповідним номером:
СИХІВСЬКИЙ 297-36-40
ГАЛИЦЬКИЙ 297-35-17
ФРАНКІВСЬКИЙ 297-32-24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ 297-32-15, 297-32-39
ЛИЧАКІВСЬКИЙ 297-32-17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ 297-32-37
Потім треба заїхати ще раз у податкову і забрати свою довідку.

4. Квитанції про сплату ЄСВ

Про це писала у першому пункті – беремо виписки про сплату ЄСВ з банку (12 місяців, що передують першому декретному місяцю + декретний місяць).


Трудова книжка при наявності, а договір про відкриття рахунку №2604 опційний, головне мати правильні реквізити рахунку. Решту пунктів не потребує особливої підготовки.

Тепер ще один важливий момент: підприємець має подати звіт за отриманими від Фонду соцстрахування сум допомоги по вагітності та пологах. Подається за квартал, в якому було отримано допомогу, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним періодом.

Шаблон звіту та приклад заповнення також є за цим посиланням, рекомендую відразу видрукувати, заповнити (без дати) і взяти із собою при подачі заяви. Добрі пані дозволяють залишити звіт у них і уникнути відвідування Фонду ще раз, коли вже на руках буде немовля і буде не до того 🙂

Приймає усі документи Ольга Володимирівна (Героїв УПА, 73, останній поверх, 507 каб.), перед візитом варто зателефонувати до неї (277-70-75) і запитати чи вона приймає у відповідний день та час. Якби це не було дивно, працівниці Фонду виявились дуже ввічливими і добрими, то ж не згайте можливості отримати заслужені гроші 🙂

Успіхів!


Можна поширити за допомогою:
 • Людмила

  а як ви зняли кошти з спец рахунка 2604?

  • Nastya Mryglod

   Перерахувала на картковий рахунок, а тоді вже зняла.

 • Людмила

  ви в приватбанк откривали рахунок, я не можу перерахувати на карточку, банк требує сплатити податки, і повертає платіжку

  • Nastya Mryglod

   відкривала в укрсибі, але думаю у всіх банках мали б бути єдині правила стосовно цього спецрахунку. А в касі приватбанку не пробували зняти?

 • Таня

  А з цієї суми потрібно платити податок потім?

  • Nastya Mryglod

   Не потрібно, виплачується одноразово і без податків.

   • Таня

    Дякую, я якраз в процесі оформлення)
    А якийсь звіт ви в податкову про ці кошти потім подавали? Чи тільки в соцстрах і все?

    • Nastya Mryglod

     То ви молодець 🙂 тільки в соц страх.

 • Елена

  На жаль ваші посилання не відкриваються (окрім заяви про відсутність заборгованості по ЄСВ)