Пригода польська
[…Затишний Вроцлав…]


Місто гномиків – місто мостів – місто, де почуваєш себе як вдома (особливо якщо ти зі Львова)
Багато архітектурної краси, затишні кафешки, неймовірна підсвітка будинків у вечірню пору.
Вроцлав – перше закордонне місто Дарусі, а отже уже особливе і неповторне 🙂 Прилетіли ми сюди прямим літаком, дякуючи Wizz Air. Вроцлав став відправною точкою у нашому великому святковому листопадовому маршруті.

Рекомендовані чекпоінти від нас:
– площа Ринок (як без неї) – то серце міста. І порівнюючи зі Львовом, площа набагато більша, має безліч вуличок-відгалужень з такими ж кольоровими старими будиночками цікавих форм і викрутасів. Ратуша неймовірна! У вечірню пору це все створює ще крутішу атмосферу.

Зоопарк, однозначно варто! Він величезний: готуйте зручне взуття і сили (добре, що підкріпитись там є чим). Ми були в багатьох зоопарках, тому тут найбільше нахапались вражень від аквазоопарку. Мала я таку міні-забаганку, щоб наді мною пропливла акула 😀 Збулось! Красиво левітували по воді скати, як водні птахи. Дуже смішно під водою по дні біг бегемот. Весело та активно пропливали пінгвіни (навіть Даруся затихла, дивлячись на них). Ну і вельми смішні були пелікани… направду 😄

– для шукачів рідного серед чужого: у centrall hall-і є експозиція найбільшої панорами Львова за часів Польщі. Цікаво глянути, якою була ратуша, яким маленьким був Львів, що збереглось, а що безслідно зникло.

– неодмінно варто прогулятись мостами і островами Вроцлава, тут без чекпоінтів, можна просто блукати 🙂
– і одною з найбомбезніших фішечок міста є звісно гномики, яких є більше 200 по місту. Це свого роду квест: гуляєш і попри те, уважно дивишся під ноги, щоб не пропустити малого 🙂 вони усі різні і цікаві краснолюдки! Мапа гномиків тут.

– я була б не я, якби не згадала про їжу… ми скуштували неймовірно-ідеальний журек у хлібі (я давно мріяла з‘їсти суп з хліба). Смачним був і набір із смажених вареників з різною начинкою. Це все і набагато більше із польської кухні є у Kurna Chata.

Kolejkowo музей, в якому відчуваєш себе знову дитиною, як казав Макс: «я б тут годинами бавився». Це музей з великою мініатюрою-макетом Вроцлава та прилеглих місцин. Деталізація вражає, вплоть до песика, який крадькома пісяє на чиюсь машину чи жіночки, яка топлес плаває в річці 😂, їздять поїзди, машини, трамваї. Здається, що зараз Хтось клацне пальцами і все зарухається та житиме своїм життя. Дуже круто!

– що не храм, то витвір мистецтва. Особливо крутий Wrocław Cathedral, а особливо увечері, його шпилі видно із далеку, то ж і знайти не складно.


– на жаль, Японський сад та танцюючий фонтан були закритими на холоди, а sky tower накрило хмарою, але кажуть то теж must-visit місця 🙂

Підсумки: у Вроцлаві ми були 2.5 дні, цього часу вистачило, щоб побачити основне. Місто попало у категорію “не проти сюди іще раз приїхати” і “дуже затишно”. Для складання плану прогулянок містом ми користувались додатком Triposo, працює в оффлайні, добре ловить gps-сигнал. Зручно.
Жили тут, локація хороша, кімната також, ікеа-меблі, чисто, приємно. Єдиний мінус – це старий під’їзд та відсутність ліфту. Нам із візком на третій поверх було носитись… ну так собі 😅
Громадський транспорт: доступний, зручний. Економніше купувати добові проїзні, аніж разові. Середні двері зазвичай розраховані на візки (але щоб вони відчинились, треба натиснути кнопку ззовні 😉 ), квитки можна купити всередині транспорту або у спецбудках. Карту сполучень можна взяти відразу в аеропорті.


Можна поширити за допомогою: