Польсько-чеська подорож
[…Міста, замки, гори …]


Три роки тому ми з Максом започаткували дуже гарну сімейну традицію – зустрічати свої дні народження у мандрах. Так сталось, що між нами всього три дні різниці (9 і 12 листопада) і взаємна шалена любов до подорожей. Що ж може бути кращим подарунком, ніж нові враження та емоції, пережиті разом. Першого року ми познайомились із Берліном, Амстердамом, Брюге та Брюселем, на другий рік – помандрували Прибалтикою, ну а цього року шукали компромісний варіант: щоб і нам було цікаво, і нашій піврічній доні комфортно. Відповідно ідеальними критеріями були: прямий переліт зі Львова, короткий час добирання і умови близькі до цивілізації. Зі всіх прямий рейсів нам найбільше припав до душі варіант Львів-Вроцлав, адже неодноразово чули чудові відгуки про це місто. Та й добиратись туди дуже швидко. Далі ми уже розбудовували маршрут з розрахунком на 13 днів відпустки. Результат вийшов таким: Львів-Вроцлав-Замок Ксенж-Столові Гори-Скельний Замок у Чехії-Прага-Замок Чоха-Вроцлав-Львів …і, забігаючи наперед, перевершив всі наші очікування 😊

Локація перша: Вроцлав
Про перебування там, основні цікавинки і наш досвід читайте тут (адже місто справді круте і як мінімум заслуговує на окремий розлогий допис 😋). Окрім Вроцлава ми вирішили навідатись і до Праги, оскільки громадський транспорт менш гнучкий і потребував складних пересадок, то ми узяли машину на прокат і розбили собі дорогу цікавими атракціями “ближче до природи”. Узагалі то перевірена схема: кожні декілька днів змінювати міські пейзажі на природні і навпаки – емоційно переключаєшся і більше втягуєш вражень від відвіданих місць. Це як нюхати парфуми.. після третіх уже всі однакові, але як тільки понюхаєш поміж ними каву, то чутливість повертається 🙂 Так само добре повертають мандрівну чутливість до міст природні пейзажі.

Локація друга: Замок Ксенж – Zamek Książ (Польща)
Замок великий, є можливість подосліджувати кімнатки всередині, але ззовні він вражає набагато більше. Навколо є чимала територія з гарно викладеними доріжками і мальовничим ландшафтом. Окрім цього поруч є дуже доглянутий парк, яким можна пройтись до оглядового пагорба (щоб побачити замок цілком). І хоч то був початок листопада в парку нам вдалось застати справжню золоту осінь… ну і хмару, яка затулила собою весь замок – на неї ми і дивились з пагорба 😀 Вхідний квиток у замок включає також безкоштовні відвідини Палмярні (оранжерея з пальмами). До неї потрібно трохи прогулятись, але натомість є нагода побувати у тропіках, побачити як ростуть лимони, гранати, мандаринки. Посеред того пальмового саду живуть павліни та черепашки. Досить мила місцина.

Локація третя: Столові гори (Польща)
Błędne Skały – це туристичний маршрут кам’яними лабіринтами. На жаль до 30 листопада був закритий на реставрацію. То ж цей пункт рекомендуємо, але нічого більше розповісти не можемо. Зате ділимось ресурсом, із якого почерпнули корисну інфу та натхнення.
Szczeliniec Wielki – найвища гора Столових гір (919 м). Увесь гірський масив це скелі витесані водою та повітрям. Вони химерних форм і розкидані по великій території. На вершину гори ведуть сходи (майже як на Високий Замок), підйом займає хвилин 40 – як на мене, ідеальний варіант для підйому з дітьми, особливо у слінгу. З гори можна оглянути мальовничі пейзажі гір, сіл та лісів, але я хочу розповісти про інше… Туристичний притулок “Na Szczelińcu” – це настільки круте і атмосферне місце! Резервувати нічліг потрібно на їх сайті заздалегідь. Вас чекає не тільки тепле ліжко на самій вершині гори, але й автентична смачнюча польська кухня, гаряче какао і навіть холодне пиво 🙂 Персонал дуже приємний і сам притулок створює неймовірний затишок. Це як Чайовня Сурія на Пилипці, тільки в рази масштабніше круто! Спуск з гори пролягає іншим боком, аніж підйом. Це теж плюс, адже цікавість не вичерпується. Дорогою є декілька оглядових майданчиків і десятки скель з “іменами” аля Курка, Верблюд, Слон, Коняча голова тощо. Згадались мені Скелі Довбуша.. от люблять люди гратись у гру: на що воно схоже?🙂

А ще на спуску весело було, коли раптом перед нашим носом проскочив ОЛЕНЬ! А ми ж то з України, ми не звикли бачити тварин в лісі ☺ Він красиво і граційно прострибав – хоч змальовуй картину. І якщо чорна кішка на дорозі – то поганий знак… то, я певна, з оленем все навпаки. Може тому похід на Щелінець був таким крутим! Треба сюди повернутись ще якось (коли не буде «молока», яке залило нам всі краєвиди). А, і обережно, у сезон тут певно купа купезна людей 😵

Локаця четверта: Скельний замок Adršpach-Teplice Rocks (Чехія)
Великий скельний комплекс у Чехії, який реально вражає висотою! Найвища скеля досягає 105 м, отак гуляєш собі як маленька мурашка посеред кам’яних велетнів! Є прокладений маршрут (більшість якого можна проїхати навіть з візком 😉). Спершу минаємо чистеньке озеро в лісі (що знову відлунює українськими асоціаціями і нагадує наш Синевир), далі подих перехоплює брама у кам’яне місто, коридори, ущелини. Дорогою є два водоспади: менший і великий (практично у печері… висотою 16 м). Якщо оберете повний маршрут – будьте готові до тисячі сходинок 😉 Але воно того варте!

Підсумки: ці дні у горах були дуже містичними та казковими. Довгі прогулянки лісами, лабіринти скелями поміж густого туману і безлюддя – це кайф 🙂 Усі місця варті уваги. Błędne Skały та Szczeliniec Wielki можна відвідати за один день, але тоді буде комфортно залишитись ночувати на горі у туристичному притулку (ну або спускатись вниз, якщо це, до прикладу, літо і довгий день – то реально). Коло Adršpach-Teplice Rocks ми ночували в милому готельчику Penzion Poříčí. У всіх локаціях біля старту маршруту є парковка (правда у Чехії платна).

Локація п’ята: Прага
Про наше перебування там також створила окремий допис. Два дні у Празі нам вистачило, щоб знову захотіти до природи, спокою і “дзену” 🙂

Локація шоста: Замок Чоха – Zamek Czocha (Польща)
Розташування на півшляху Прага-Вроцлав. Ми так позгадували всі замки, в яких були за останні роки, і по рейтингу цей найвище! Замок не надто великий і дуже затишний, кімнати наповнені меблями, усюди можна походити. Найцікавіше – це таємні проходи, які за класикою жанру є за шафами 🙂 Тягнеш за книгу і відкривається коридор! Окрім цього збереглась спальня кімната з древнім ліжком і навіть ванною. Для хапачів емоцій є опція тут провести ніч, декілька кімнат функціонують як готель. Замок має свої моторошні легенди, тож є шанси і привидів зустріти 😉 Навколо замку вигинається озеро, утворене великою дамбою. Якраз біля цих мальовничих пейзажів ми поселились у дуже милому готелі Czocha-Camping із смачнезною кухнею. Вид з вікна на озеро прекрасний, особливо в поєднанні з осіннім оксамитом дерев!

Перед мандрівкою ми собі гадали, що з Дарусею трішки збавимо темп і будемо довше залишатись в одному місті. Але наша доня зовсім не завадила побачити багато цікавого і навіть попри те, що лізли зуби, була досить чемною. Якщо комусь буде корисним, то тут є список речей для Дарусі, включно з аптечкою.
Загалом подорож вийшла дуже динамічною. Ми задоволена і щасливі! 🙂


Можна поширити за допомогою: